لاندری چیست؟

بازسازی ساختمان برای لاندری و کلوزت

لاندری در بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان برای لاندری چیست؟ در بخش اخبار و رویداد ها برای شما خبرهای جدید از دنیای ساخت و ساز ساختمان قرار می دهیم . اولین مطلبی که برای شما گذاشته می شود درباره لاندری می باشد.

شاید بپرسید لاندری چیست؟ در طراحی داخلی که برای ساخت و ساز های جدید و بازسازی ساختمان ها در آشپزخانه در نظر گرفته می شود قرار دادن مکانی برای ماشین لباسشویی در آشپزخانه می باشد. 

اما امروزه بخشی به خانه ها اضافه شده است به نام لاندری یا همان رخت شورخانه!!

در لاندری یا رخت شورخانه ماشین لباسشویی قرار می گیرد و به طبع آن اتو و قفسه هایی برای قرار دادن لباس ها و آویزهایی برای آویزان کردن لباس .

البته این را هم باید اضافه کرد بخش لاندری در هتل های بزرگ و مدرن وجود دارد و میهمانان هتل لباس هایی که باید شسته شود را به این بخش می سپارند.

نکته هایی که در ساخت یا بازسازی ساختمان در بخش لاندری باید در نظر داشته باشید را به عنوان ایده مطرح می کنیم تا بدانید:

 

1- محل قرار گرفتن لاندری در زمان بازسازی ساختمان کجا باید باشد؟

طراح داخلی بهترین محل برای قرار گرفتن لاندری در منزل را نزدیک به اتاق خواب می داند. چون اتاق خواب ها محل جمع آوری لباس های کثیف می باشد.

جای دیگر نزدیک به رختکن حمام می باشد. سعی می شود  لاندری به بالکن یا تراس نزدیک باشد تا بعد از شستشو و خشک کردن لباس ها برای آویزان کردن قرار گیرد.

 

2-برای فضاهای کوچک در زمان نوسازی ساختمان چگونه لاندری در نظر بگیریم؟

اگر فضای خانه شما کوچک است می توانید یک لاندری روم با چندین کاربرد است. مثلا اگر شما یک انبار در خانه دارید می توانید از آن هم به عنوان انبار و هم به عنوان لاندری استفاده کنید. فقط باید کابینت و قفسه های چوبی و فلزی بگذارید تا وسایل های انباری در آن قرار بگیرد.

 

3- نورپردازی و نور برای لاندری در بازسازی داخلی مهم است؟

بله سعی کنید لاندری منزل شما نور مناسب و طبیعی داشته باشد تا بتونید لکه های روی لباس و میزان کثیف بودن لباس ها را ببنید

این نکته را هم برای لاندری در نظر بگیرید که شاید مدت زمان کوتاهی در آن حضور داشته باشید ولی برای همان مقدار کم باید فضا را بدرستی بچینید و محیط آن را شاد کنید.

در ادامه عکس هایی و قرار دادیم که میتونید از دیدین اون ایده بگیرید.

 

 

 

کلوزت در بازسازی ساختمان

کلوزت کلمه ای که شاید اصلا نشنیده باشید. در مقاله قبلی برای شما لاندری را توضیح دادیم. در اینجا می خواهیم درباره کلوزت صحبت کنیم.

کلوزت چیست؟ نام دیگر کلوزت کمد لباس یا رختکن می باشد. البته منظور از رخت کن برای حمام نیست بلکه برای اتاق خواب می باشد. خانه هایی که فضای آن بزرگ است وجود کلوزت یکی از قسمت های اصلی و مورد نیاز افراد این ساختمان می باشد. کلوزت به خاطر فضای استفاده درست از فضا برای افرادی که البسه زیادی دارند مناسب می باشد. کلوزت ها به سبک های مختلف ساخته می شوند مثل کلوزت های مدرن و کلوزت های کلاسیک.

متریال های مختلفی برای پیاده سازی کلوزت استفاده می شود, یکی از این متریال های متداول استفاده از چوب می باشد و رایج ترین چوب استفاده از ‌mdf  می باشد.

ویژگی هایی که  کلوزت دارد:

1-جداسازی برای نگه داری مدل های مختلف:

شما می توانید مدل های مختلف لباس خود را طبقه بندی کنید. مثلا کت و شلوار ها در یک قسمت, کروات ها، کفش ها، کیف ها و ...........

2-وجود یک آیینه تمام قد :

یکی از تمام مشکلاتی که همه افراد بعد از پوشیدن لباس دارند این است که دوست دارند ببینند لباس روی اندام آن ها چگونه است. وجود آیینه قدی این مشکل را برای آن ها حل می کند.

3-وجود مبلمانی برای نشستن و پوشیدن کفش:

به چنین مبلمان هایی پاف گفته می شود. اگر لباس شما اتو دارد و یا زود چروک می شود دیگر برای پوشیدن کفش خود نیاز نیست از کسی کمک بخواهید با وجود این صندلی های مخصوص می توانید کفش های خود را بپوشید.

 

 

4-کیف ها و اکسسوری های مناسب برای لباس خود را می توانید در قفسه هایی که برای این کار تعبیه شده اند قرار دهید.

5-کفش ها را می توانید در محفظه های خاص قرار دهید. کفش هایی که فصل پوشیدن آن نیست می توانید در قفسه قرار دهید تا نو بمانند.

باوجود کلوزت شما به همه لباس های خود می توانید دسترسی داشته باشید و می توانید با خیال راحت به میهمانی و جشن ها بروید. حالا که به ویژگی های کلوزت را دریافتید قبل از انجام هر نوع بازسازی ساختمان با شرکت هایی که نمونه کارهایی در این زمینه دارند مشورت کنید تا مناسب ترین کلوزت  را برای منزل شما در نظز بگیرند. طراح داخلی زبده میتواند برای شما بهترین کلوزت را طراحی کند.  در ادامه عکس هایی از کلوزت های مختلف در فضاهایی با انداره متفاوت و با چیدمان مناسب قرار دادیم. می توانید با دیدن آن ها ایده بگیرید و با بازسازی ساختمان و مدرن سازی ساختمان قدیمی کلوزت را به آن اضافه کند.