لوله کشی آب

لوله کشی دربازسازی ساختمان چقدر اهمیت دارد؟

تاسیسات یکی از مهمترین قسمت های ساختمان می باشد و طراحی داخلی برای همه قسمت ای خانه باید به این بخش  در احداث ساختمان جدید یا  بازسازی ساختمان   نگاه ویژه داشته باشد .

یکی از مواردی که در بازسازی ساختمان , بخصوص در بازسازی خانه های قدیمی حائز اهمیت می باشد تعویض لوله های آب سرد وگرم و لوله های رفت و برگشت  رادیاتور ها است همانطور که می دانید در ساختمانهای جدید دیگر خبری از لوله های آهنی آب نیست چرا که هم لوله کشی آنها توسط حدیده و قلاویز و اتصلات آن  زمانبر است وطول عمر آن نسبت به لوله های جدید کمتر است.

در حال حاضر لوله ها از جنس  پلی پروپیلن که ساختار پلیمری دارد که به اختصار pp هم می گویندجایگزین لوله کشی قدیمی شده است.این لوله در ابتدا به رنگ سبز وارد بازار شد و با گذشت زمان رنگ خود را به رنگ سفید تغییر داد ولی هنوز نام لوله سبز را با خو به یدک می کشد.

واکنون با مارکهایی مثل آذین ,یزدبسپاردربازار بفور یافت می شود. البته لوله های دیگری مثل سوپر پایپ ,نیوپایپ ,پوش فیت ,هم بکارمی رود.سرعت بالای اجرای لوله کشی, عدم رسوب گرفتگی, عدم زنگ زدگی وپوسیدگی وانعطاف پذیری و مقاومت در برابر سرما وگرما علاوه بر مقرون بصرفه بودن آن دلایل محبیوبت و بکار گیری آنها شده است.

همچنین باتوجه به پیشرفت تکنولوژی لوله های پنج لایه و هفت لایه هم تولید شدکه در لوله های پنج لایه ازدولایه پلی پروپیلن و دو لایه چسب مخصوص و یک لایه پلی اتیلن در وسط ودر لوله های هفت لایه  پلی اورتان فاتیلن وینیل الکل فیبر بر ان افزوده شد.

تاسیسات ساختمان از قبیل لوله کشی آب سرد و گرم ،نصب پکیج وشوفاژ و حذف شوفاژخانه قدیمی، نصب ابگرمکن،سیستم گرمایشی،سیستم سرمایشی،لوله کشی گاز،لوله کشی فاضلاب،لوله کشی آبگرمکن