بازسازی ساختمان مسکونی

بازسازی ساختمان توسط گروه تخصصی طراحی وبازسازی ساختمان پارسه 22764055 مهندس فتاحی 09121977040

بازسازی ساختمان  در شرکت بازسازی ساختمان  پارسه به  منظور استفاده  بهتر  و حداکثری  از فضای  موجود  و رفع  کلیه  نیازهای  یک  خانواده  ایرانی  انجام می شود  تا  نهایتا  منجر به خلق محیط  دلنشین  و آرامش  بخش  برای  تک تک  افراد  یک  خانواده  شود.

طراحی  و دکوراسیون  اتاق خواب  کودک برای خردسالان  تا  طراحی  اتاق  کار  برای  آقای  خانه  و  طراحی  آشپزخانه  برای  کد بانو ی  خانه  وتعریف فضای  لاندری   و  کلوزد  در ساختمان ها با متراژ های بزرگتر همچنین  فضای  تی وی روم می تواند  استفاده بهینه  و نهایت  بهره وری  از فضای  موجود را بهمراه  داشته باشد.

تمامی  موارد  فوق  با  مدیریت   و ریزبینی  توسط  مهندسین  طراح  و معمار  شرکت  بازسازی ساختمان  پارسه  مد  نظر و  در  دستور  کار  قرارمی گیرد و به  کارفرما پیشنهاد  می شود  تا  درصورت پذیرش و نیاز کارفرما تعریف  و طراحی شود.

و نهایتا  منجر به  خلق  محیطی  شود  که  همه  نیازهای اعضای یک  خانواده  را جهت  زندگی راحت تر وامکانات بیشتر در یک ساختمان نهایت لذت را ببرند.

 و  البته  که  در فضا و متراژ های کوچکتر  طراحی  باید  به گونه ای  باشد  که  حداکثر امکانات  و  فضا ها ی  متفاوت  را داشته باشیم.

مراحل   بازسازی ساختمان  چگونه  است؟

پس از تماس  تلفنی  با  شرکت  بازسازی ساختمان  پارسه  توضیحات  اولیه و کلی  از قبیل  محل  و موقعیت مکانی ساختمان  و عمر بنا و کارهایی که قرار است انجام شود مطرح می شود و بعد  از پذیرش و قبول  انجام  خدمات  ساختمانی  با  اعزام  کارشناس  فنی  به  محل  پروژه   بررسی  دقیق تر انجام می شود  و پس از شنیدن  نقطه  نظرات  و نیازهای کار فرمای محترم  امکان سنجی  خواسته های  کارفرمای  محترم  انجام می گیرد  وبهترین  پیشنهادات  بر اساس  سلیقه  و نیاز کارفرما  ارایه می شود  و نهایتا  در مورد  آن به  جمع  بندی  کلی   خواهیم  رسید.

هزینه بازسازی ساختمان و برآورد  قیمت  تقریبی  بازسازی

بعد ازبازدید و شفاف شدن سبک  و  جزییات کار و تعیین  متریال هایی مانند لمینت  برای کف  یا  کاشی سرامیک برای  سرویس ها و یا کف واحد ساختمان  و  انتخاب نوع شیرآلات  و مشخص شدن متراژ کارهای چوبی  مثل  کابینت  آشپزخانه  و کمد دیواری و قیمت آنها هزینه پروژه  بازسازی ساختمان  بصورت  صفر تا  صد برای  کارفرمای محترم  مشخص  می گردد.

طراحی داخلی  و دکوراسیون داخلی  در بازسازی ساختمان

در این  مرحله  با  توجه  به  سلیقه  کارفرما  طراحی  داخلی  توسط  مهندسین  طراح  ومعمار  گروه  طراحی  شرکت  بازسازی ساختمان پارسه شروع  می شود  و پس  از  متره  و برآورد  نقشه های  دو بعدی  و اتوکد  ترسیم  می شود  و  به  کارفرما  ارایه  شده  و بعد  از نهایی  شدن  و تایید  توسط  کارفرما  طراحی  سه  بعدی  استارت  می خورد.

 و قبل از انجام  و اتمام  کار ما  تصویری  واضح  و  مشخص  از کلیه  فضاها  در زوایای  مختلف   خواهیم   داشت  که   در این  حالت  دیگر کارفرما  دغدغه  خاطر نتیجه   و خروجی کار را  نخواهد  داشت  و براحتی  نتیجه  کار را می بیند  و می تواند  دکوراسیون  داخلی  خانه  از قبیل  مبلمان  و  پرده  و فرش و رنگ  دیوارها  و نوع  کاغذ  دیواری  ها را با دیگر  اکسسوری  ها و وسایل  را  ست و هماهنگ سازی   کند  تا  شاهد بهترین  هارمونی  وهماهنگی  در محیط  و فضای موجود باشیم.

مدت زمان انجام  طراحی داخلی و دکوراسیون  داخلی بسته  به  متراژ و حجم کار چند روز زمان می برد  و ممکن  است چند آلترناتیو مختلف  ازفضاها  برای  تامین  سلیقه  کارفرما  داشته  باشیم  بخصوص  در مورد کابینت آشپزخانه و کارهای چوبی و دکوراتیو  ولی شما  اصلا نگران از دست  دادن  زمان  نباشید  زیرا در این مدت سایر کارها که  نیاز به طراحی ندارند مثل  تجهیز کارگاه و تخریب  و کندن  کاشی سرامیک سرویس  ها سرامیک  و گچبری های  قدیمی  صورت میگیرد.

  لوله کشی  آب  سرد  و گرم  مصرفی   و لوله  کشی  پکیچ  و  یا  لوله کشی  شوفاژ  خانه

ما در این مرحله   لوله  کشی آب ساختمان  و یا  لوله کشی پکیج  که  امروزه به لحاظ بهینه کردن مصرف انرژی نیز مطرح است و بسیار هم  مورد پراهمیت و پر تقاضا نیز است  انجام می دهیم  وبیشتر از لوله های پلی پروپیلن که با نام اختصاری پ پ pp و یا لوله سبز در بازار شناخته می شوند و از لوله های پنج لایه که  بیشتر در واحدهایی  که در برج ها واقع شده اند و از موتور خانه مرکزی قوی برخوردار هستند  استفاده می کنیم.

تعویض پنجر ه ها و پنجره دوجداره  در ساختمانهای قدیمی

درصورتیکه پنجره ها قدیمی باشند که بیشتر در ساختمانهای قدیمی پنجره آهنی و یا آلومینیوم استفاده می شده آنها را نیز  با پنجره دو جداره تعویض می کنیم  که علاوه  بر زیبایی  بیشتر از هدر رفت انرژی و جلوگیری از انتقال  سرو صدا  به  ما  کمک می کند .

کولرگازی و لوله های مسی  و درین کولر گازی

در هنگام بازسازی حتما پیشنهاد  نصب کولر گازی به کارفرما داده می شود که در صورت تایید برق کولر گازی و کابل فرمان کولر گازی را نیز بصورت زیر کار اجرا می کینم  که بعد از نقاشی ساختمان  و یا  کاغذ دیواری  فقط  پنل توسط شرکت  گارانتی کننده کولر نصب شود و دیگر نیاز به  کنده کاری مجدد نباشد در صورتیکه  قیمت کولر گازی بالا باشد و فعلا در توان و بودجه بازسازی کارفرما  تعریف  نشده  باشد حداقل  لوله کشی  در انتظار و لوله های مسی آن  را اجرا میکنیم که  در آینده در صورت نیاز فقط  خرید کولر انجام شود و نیاز به کنده کاری و دوباره کاری نباشد.

برق ساختمان و سیم کشی برق ساختمان

در بازسازی ساختمان حتما سیم های استفاده شده  قبلی بررسی می شوند  و اصلاحات سیم کشی برق را معمولا در فضاهای مختلف خواهیم داشت  بعنوان  مثال  شاید دیوار آشپزخانه را بخواهیم  حذف کنیم  تا آشپزخانه دلباز تر و پرنور تری داشته باشیم و جعبه فیوز ها هم اتفاقا  روی آن دیوار باشند.

یا برای نصب کولر گازی مجبور هستیم  کابل جداگانه برق از کنتور بصورت زیرکار و گاها به ناچار تا حدودی از مسیر بصورت روکار استفاده کنیم  ولی ما در بازسازی  داخلی ساختمان هیچ   لوله  و یا سیم کشی بصورت روکار نخواهیم  دید.

و برای نورپردازی سقف و هالوژن ها سیم کشی و کلید جداگانه  در نظر بگیریم .

پیشنهاد جهت نصب  دوربین مدار بسته و یا استفاده از ریموت کنترل ها یا سیم کشی شبکه در این مرحله انجام می شود که بسته به نیاز کارفرما انجام می شود.

هوشمند سازی BMS یا سیستم های جدید بی ام اس برای استفاده راحت تر و کنترل وسایل از راه دور نیز می تواند در بازسازی ساختمان مطرح گردد.

لوله کشی گاز ساختمان در بازسازی ساختمان

معمولا لوله کشی گاز در بازسازی ساختمان بخاطر طراحی جدی و جابجایی   اجاق گاز در آشپزخانه   و یا تامین گاز پکیچ و یا باربیکیو و حذف روشنایی گازی قدیمی که دیگر مورد تایید اداره گار هم نیست و قبلا مرسوم بوده انجام می شود.

آهنگری و جوشکاری

آهنگری و جوشکاری در ساختمان هایی که در طبقه همکف و پنجرهایی در  مجاورت کوچه دارند  برای امنیت بیشتر مجبور به نصب حفاظ یا نرده شاخ گوزنی به روی دیوار با شکل ها ی مختلف مثل نیزه ای و یا شاخ گوزنی هستیم.

ویا برای تقویت و استحکام سازه و بنا مجبور به تقویت و آهنکشی و مش بندی خواهیم بود.

بازسازی سرویس بهداشتی

در بیشتر ساختمان های قدیمی از توالت فرنگی خبری نیست و امروزه نیاز به داشتن واستفاده از توالت فرنگی برای افراد بخصوص افراد سالخورده بیشتر از گذشته شده است.

و در هنگام بازسازی سرویس بهداشتی و تعویض کاشی سرامیک ها اینکار انجام می شود.

کاشیکاری و نصب سرامیک

نصب سرامیک و کاشیکاری و تنوع سرامیک های موجود در بازار به  لحاظ   اندازه  و رنگ های مختلف  موجود به زیبایی بیشتر در بازسازی ساختمان  در کف سالن و اتاق ها و بدنه های سرویس های انجام می شود.

کفپوش و لمینت

استفاده از کفپوش و لمینت در بازسازی ساختمان بجای سنگ و یا سرامیک نیز در بازسازی ساختمان مطرح می شود که از جمله مزایای  بارز آن می توان به سرعت نصب و اجرا در پروژه های بازسازی ساختمان که  وقت کمی  داریم اشاره کرد.

نقاشی ساختمان

نقاشی ساختمان با استفاده از رنگهای روغنی برای بدنه و دیوارها و رنگ پلاستیک در سقف ها در مراحل پایانی کار صورت می پذیرد.

کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه که از مهمترین قسمت های کار در بازسازی ساختمان است که معمولا بازسازی آشپزخانه و کابینت ها  است که منجر به  بازسازی کلی ساختمان می شود .

جهت مشاهده بخشی از نمونه ها کارهای انجام شده بصورت فیلم قبل از بازسازی و فیلم بعد ازبازسازی از قسمت فیلم پروژه ها دیدن بفرمایید.

همچنین میتوانید از پیج اینستاگرام ما نیز جهت مشاهده نمونه کارها دیدن بفرمایید.

منتظر تماس و نظرات شما عزیزان هستیم.

با بازدید ومشاوره رایگان در خدمت شما هستیم.

TOP