کابینت آشپزخانه

مطبخ یا همان آشپزخانه شیک و مدرن آرزوی هر کدبانوی ایرانی است .زیرا تمام وسایل آشپزی یک کدبانوی ایرانی بخصوص جهیزیه پرزرق وبرق و گرانقیمت خانم خانه در یک آشپزخانه کلاسیک ومدرن است که میتواند بخوبی رخ نمایی کند.و در اولین نگاه مهمان و هربیننده ای سیلقه و دست پخت خانم خانه را به نمایش بگذارد.

همین امر باعث شده تا هر خانم خانه داری بخواهد به فکر طراحی داخلی اشپزخانه خود بیافتد و بسته به میزان هزینه آن از انواع کابینت آشپزخانه بخصوص کابینت ام دی اف MDFوکابینت agtیا همان کابینت های گلس و براق یا کابینت مدرن  یا  کابینت کلاسیک و یا کابینت ممبران  بهره ببرد.

بطوریکه وسایلی مثل یخچال ساید، لباسشویی،ماشین ظرفشویی ،ماکروفر،بخارپز ،سرویس قابلمه سرویس بشقاب غذاخوری،سرویس پذیرایی ،حتی میز نهار خوری ،اجاق گاز،گازرومیزی توکار،ظرفشویی ،سرویس قاشق چنگال،ظروف چینی،ظروف کریستال،هود و دیگر وسایل مورد نیاز یک خانواده جهت تهیه غذا و خورد و خوراک رابخوبی درخود جای دهد.

البته در هنگام طراحی یک آشپزخانه مدرن یا آشپزخانه کلاسیک نکات مهمی مثل تامین نور محیط ,تهویه هوا,درگیر نبودن وسایل, شلوغ پلوغ نبودن محیط وجودداردکه بایدموردتوجه خاص  قرارگیرد.

نکته های زیادی در ساخت آشپزخانه وجود دارد که در اینجا به تعدادی از آن ها اشاره می کنیم که هنگام بازسازی ساختمان و در بخش طراحی داخلی آشپزخانه باید آن را در نظر گرفت.

نکته های مهم در بازسازی آشپزخانه

شاید این نکته را تا به حال نمی دانستید که یک قانون مهم در چیدمان آشپزخانه وجود دارد و آن قانون مثلت طلایی می بشدآن هم مثلت متساوی الاضلاع!!

شاید بپرسید یعنی چه؟این قانون به نحوه چیدمان سینک ظرفشویی,یخچال و اجاق گاز می باشد .

چون این سه ابزار مهم در آشپزی هستند و کاربردی ترین ابزارهای آشپزخانه می باشند,پس اگر میخواهید بازسازی ساختمان را برای آشپزخانه خود انجام بدهید حتما از یک طراح داخلی با مهارت استفاده کنید که به این قانون واقف باشد چون با دانستن این قانون شما دیگر اتلاف انرژی و زمان را ندارید.

1-فضای ذخیره سازی زیاد برای آشپزخانه

ژاکو یکی از طراحان داخلی به نام میگوید:”از هر گوشه و جاده استفاده کنید. کابینت های سرپوشیده را تا سقف قرار دهید تا جای خالی برای گرد و غبار نگذارید.”برای دسترسی راحت تر به دیگ ها و تابه ها، کشویی های عمیق را در نظر بگیرید که شامل فضای ذخیره سازی کافی برای وسایل خانگی باشد.

2-نورپردازی

الکتریک ریچارد تروئد یکی از طراحان به نام در زمینه طراحی داخلی و بازسازی ساختمان می گوید بر خلاف اتاق های دیگر خانه، روشنایی افراد در آشپزخانه کافی نیست. “در آشپزخانه، شما نور را در پشت خود نمی خواهید،  که سایه ای را در فضای کاری داشته باشید، شما باید آن را در مقابل خود قرار دهید.”

3-منابع برق به راحتی در دست باشد

اطمینان حاصل کنید که منابع قدرت مناسب برای وسایل جابجا شده یا جدید وجود دارد.وقتی که شما بازسازی خانه خود را شروع کردید در قسمت آشپزخانه این نکته مهم را در نظر داشته باشید که در آشپزخانه وسایل برقی زیادی وجود دارد پس پریزهای برق را جای درست و خوبی بگذارید.

مطبخ

آشپزخانه های مدرن با ویژگی های جدیدی به نام مطبخ یا آشپزخانه کثیف ساخته می شوند. مطبخ یا آَشپزخانه کثیف از این رو نامیده می شوند که تمام فرآیند پخت و پز دراین مکان انجام می شود و آشپزخانه اصلی بیشتر محل سرو غذا می باشد. در مطبخ امکاناتی چون اجاق گاز و هود و سینک ضرفشویی در آن قرار میگیرد.

علت اضافه شدن مطبخ به سیستم آشپزخانه :

  • به علت کوچک بودن فضای خانه ها هنگام پخت و پز و آشپزی بوی  غذا در کل خانه پیچیده می شود و این جز مواردی است که برای بیشتر افراد ناخوشایند می باشد.
  • بعضی از افراد مشکلات تنفسی دارند و بوی غذا برای این افراد اذیت کننده است.
  • بعضی غذاها چون ماهی و… به هنگام پخت و پز بوی نامطبوعی در فضای منتشر می کند.

تیم بازسازی ساختمان پارسه چه کارهایی را برای آشپزخانه شما انجام می دهد.

ما قبل از ساخت کابینت مساحت موجود آشپزخانه را بدقت متره واندازه گیری کرده و با توجه به چیدمان تجهیزات آشپزخانه و دانستن اینکه کارفرما  یخچال ساید بای ساید داردیا یخچال فریزردوقلو؟ آیا ماشین ظرفشویی دارد یا خیر?و یا از گاز توکار و یا گاز مبله استفاده میکند?

آیا فر و ماکرو فر توکار میخواهد داشته باشد؟وقرارگیری ماشین لباسشویی و سینک ظرفشویی بهینه ترین و کاربردی ترین نقشه را بصورت سه بعدی طراحی کرده و آنرا جهت تاییدبه کارفرما ارایه میکنیم پس ازرویت نقشه سه بعدی درصورت نیاز تغییرات احتمالی را لحاظ کرده رنگ و جنس کابینت هم مشخص میکنیم و حتی صفحه روی کابینت که میتواند صفحه کورین یا کوارتز باشد باهمفکری و تجربه کاری ما بهترین حالت را برمیگزنیم و نقشه را نهایی میکنیم سپس برای برش و ساخت و اجرا اقدام می کنیم.