کابینت آشپزخانه

 مطبخ  یا همان  آشپزخانه  با بهترین طراحی آشپزخانه با  کابینت مدرن و یا  کابینت کلاسیک  آرزوی هر کدبانوی  ایرانی  است . زیرا تمام  وسایل  آشپزی  یک کدبانوی  ایرانی بخصوص  جهیزیه  پرزرق وبرق و گرانقیمت بانو خانه در یک آشپزخانه  کلاسیک  و مدرن است که بخوبی رخ نمایی می کند.

 

                                         طراحی و اجرای کابینت کلاسیک

کابینت کلاسیک

اهمیت آشپزخانه شیک و مدرن

 مسلما مهمترین فضا در خانه که سلیقه بانو خانه توسط مهمانان و هر بیننده ای در نگاه اول   مورد نقد و بررسی توسط مهمانان قرار می گیرد آشپزخانه است .

همین امر باعث شده تا هر خانم خانه داری بخواهد به فکر طراحی داخلی اشپزخانه و بازسازی خانه خود بیافتد و با توجه  به  سلیقه و دکوراسیون داخلی خانه خود  از انواع کابینت آشپزخانه مانند کابینت چوبی یا  ام دی اف MDF،ویا کابینت براق که به آن کابینت agt یا  کابینت های گلس هم میگویند با سبک کابینت مدرن  یا  کابینت کلاسیک  یا کابینت ممبران  بهره ببرد.

بطوریکه وسایلی مثل یخچال ساید، لباسشویی،ماشین ظرفشویی ،ماکروفر،بخارپز ،سرویس قابلمه سرویس بشقاب غذاخوری،سرویس پذیرایی ،حتی میز نهار خوری ،اجاق گاز،گازرومیزی توکار،ظرفشویی ،سرویس قاشق چنگال،ظروف چینی،ظروف کریستال،هود و دیگر وسایل مورد نیاز یک خانواده جهت تهیه غذا و خورد و خوراک رابخوبی درخود جای دهد.

البته در هنگام طراحی یک آشپزخانه مدرن یا آشپزخانه کلاسیک نکات مهمی مثل تامین نور محیط ,تهویه هوا,درگیر نبودن وسایل,  شلوغ پلوغ نبودن محیط وجود دارد که  باید مورد توجه خاص  قرارگیرد.

نکته های زیادی در ساخت آشپزخانه وجود دارد که در اینجا به تعدادی از آن ها اشاره می کنیم که هنگام بازسازی خانه و بازسازی ساختمان و در بخش طراحی داخلی آشپزخانه باید آن را در نظر گرفت.

نکته های مهم در بازسازی آشپزخانه

 

شاید این نکته را تا به حال نمی دانستید که یک قانون مهم در چیدمان آشپزخانه وجود دارد و آن قانون مثلت طلایی می باشدآن هم مثلت متساوی الاضلاع!!

شاید بپرسید یعنی چه؟  این قانون به نحوه چیدمان سینک ظرفشویی,یخچال و اجاق گاز می باشد .

چون این سه ابزار مهم در آشپزی هستند و کاربردی ترین ابزارهای آشپزخانه می باشند,پس اگر میخواهید بازسازی ساختمان را برای آشپزخانه خود انجام بدهید حتما از یک طراح داخلی با مهارت استفاده کنید که به این قانون واقف باشد چون با دانستن این قانون شما دیگر اتلاف انرژی و زمان را ندارید.وبهترین چیدمان و طراحی در کابینت آشپزخانه  را تجربه خواهیید داشت و این حس خوبی بشما انتقال می دهد.

1-فضای ذخیره سازی زیاد برای آشپزخانه

ژاکو یکی از طراحان داخلی به نام میگوید:"از هر گوشه و جاده استفاده کنید. کابینت های سرپوشیده را تا سقف قرار دهید تا جای خالی برای گرد و غبار نگذارید."برای دسترسی راحت تر به دیگ ها و تابه ها، کشویی های عمیق را در نظر بگیرید که شامل فضای ذخیره سازی کافی برای وسایل خانگی باشد.

2-نورپردازی

الکتریک ریچارد تروئد یکی از طراحان به نام در زمینه طراحی داخلی و بازسازی ساختمان می گوید بر خلاف اتاق های دیگر خانه، روشنایی افراد در آشپزخانه کافی نیست. "در آشپزخانه، شما نور را در پشت خود نمی خواهید،  که سایه ای را در فضای کاری داشته باشید، شما باید آن را در مقابل خود قرار دهید."

3-منابع برق به راحتی در دست باشد

اطمینان حاصل کنید که منابع قدرت مناسب برای وسایل جابجا شده یا جدید وجود دارد.وقتی که شما بازسازی خانه خود را شروع کردید در قسمت آشپزخانه این نکته مهم را در نظر داشته باشید که در آشپزخانه وسایل برقی زیادی وجود دارد پس پریزهای برق را جای درست و خوبی بگذارید.

مطبخ

آشپزخانه های مدرن با ویژگی های جدیدی به نام مطبخ یا آشپزخانه کثیف ساخته می شوند. مطبخ یا آَشپزخانه کثیف از این رو نامیده می شوند که تمام فرآیند پخت و پز دراین مکان انجام می شود و آشپزخانه اصلی بیشتر محل سرو غذا می باشد. در مطبخ امکاناتی چون اجاق گاز و هود و سینک ظرفشویی در آن قرار می گیرد.

علت اضافه شدن مطبخ به سیستم آشپزخانه :

  • به علت کوچک بودن فضای خانه ها هنگام پخت و پز و آشپزی بوی  غذا در کل خانه پیچیده می شود و این جز مواردی است که برای بیشتر افراد ناخوشایند می باشد.
  • بعضی از افراد مشکلات تنفسی دارند و بوی غذا برای این افراد اذیت کننده است.
  • بعضی غذاها چون ماهی و... به هنگام پخت و پز بوی نامطبوعی در فضای منتشر می کند.

تیم بازسازی ساختمان پارسه چه کارهایی را برای آشپزخانه شما انجام می دهد.

ما قبل از ساخت کابینت مساحت موجود آشپزخانه را بادقت متره واندازه گیری کرده و با توجه به چیدمان تجهیزات آشپزخانه و دانستن اینکه کارفرما  یخچال ساید بای ساید داردیا یخچال فریزردوقلو؟ آیا ماشین ظرفشویی دارد یا خیر?و یا از گاز توکار و یا گاز مبله استفاده می کند?

آیا فر و ماکرو فر توکار می خواهد داشته باشد؟ و قرارگیری ماشین لباسشویی و سینک ظرفشویی بهینه ترین و کاربردی ترین نقشه را بصورت سه بعدی طراحی کرده و آنرا جهت تاییدبه کارفرما ارایه میکنیم پس ازرویت نقشه سه بعدی درصورت نیاز تغییرات احتمالی را لحاظ کرده رنگ و جنس کابینت هم مشخص میکنیم و حتی صفحه روی کابینت که میتواند صفحه کورین یا کوارتز باشد باهمفکری و تجربه کاری ما بهترین حالت را برمیگزنیم و نقشه را نهایی میکنیم سپس برای برش و ساخت و اجرا اقدام می کنیم.

 
 

 

 
ساخت جاکفشی
ساخت جاکفشی
آشپزخانه کثیف (مطبخ)
آشپزخانه کثیف (مطبخ)
طراحی و ساخت تی وی روم و کتابخانه
طراحی و ساخت تی وی روم و کتابخانه
کابینت آشپزخانه خ شریعتی
کابینت آشپزخانه خ شریعتی
کابینت براق های گلس
کابینت براق های گلس
جا به جایی آشپزخانه
جا به جایی آشپزخانه
کابینت لترون درب mdf
کابینت لترون درب mdf
کابینت کلاسیک با ممبران پروژه میدان هروی
کابینت کلاسیک با ممبران پروژه میدان هروی
کابینت ام دی اف
کابینت ام دی اف
طراحی و ساخت کمد دیواری پروژه پونک
طراحی و ساخت کمد دیواری پروژه پونک
کابینت ممبران با هود مخفی
کابینت ممبران با هود مخفی
طراحی آشپزخانه
طراحی آشپزخانه
طراحی و اجرا بلوار کشاورز
طراحی و اجرا بلوار کشاورز
تی وی روم و کتابخانه پروژه مطهری
تی وی روم و کتابخانه پروژه مطهری
کابینت گلس پروژه پیروزی
کابینت گلس پروژه پیروزی
کابینت پروژه مطهری
کابینت پروژه مطهری
طراحی آشپزخانه پروژه میدان هروی
طراحی آشپزخانه پروژه میدان هروی
کابینت کلاسیک پروژه آجودانیه
کابینت کلاسیک پروژه آجودانیه
طراحی کمد دیواری و تی وی روم
طراحی کمد دیواری و تی وی روم
آشپزخانه بعد از بازسازی پیروزی
آشپزخانه بعد از بازسازی پیروزی
 

 
 

 

TOP