بازسازی خانه

بازسازی خانه حرفه و شغلی تخصصی است که امروزه این کلمه در محافل مختلفی مانند مشاورین املاک و هر کجا که صحبت از خانه و مسکن باشد بیشتر از گذشته می شنویم.

بازسازی-خانه
بازسازی خانه

ولی شاید بپرسید :

چرا بازسازی خانه  ومنزل پر رنگ تر از گذشته شده و همجا حرف آن است و نیاز به بازسازی خانه مهمتر از گذشته شده است؟

گروه بازسازی ساختمان پارسه پاسخ آن را با دو دهه تجربه ارزشمند در زمینه بازسازی خانه های قدیمی در تهران اینطور بیان می کند:

دلایل بازسازی خانه چیست؟

همانطور که مستحضر هستید : ساختمان ها و آپارتمان های مختلف و زیادی با قد و قامت کوچک و بزرگ سال های گذشته در تهران و دیگر شهرها با هزینه های بالا در زمان خود ساخته شده است که در سطح شهرها به وفور شاهد آن ها هستیم .و هر کدام از آنها محل زندگی چندین خانواده با شرایط متفاوت مالی و فرهنگی و اجتماعی متفاوت هستند و سن و ظاهر بنا شاید فکر تخریب و نوسازی آن را در ذهن هر رهگذر و بیننده ای ایجاد کند.

ولی نکته مهم  اینست : که شرایط مالی و زمانی مناسب برای تخریب و نوسازی ساختمان همه افراد  در یک نقطه زمانی معین بیکباره فراهم نمی شود.

و گاها مخالفت و عدم آمادگی حتی یک همسایه باعث از دست رفتن فرصت مناسب برای اجرای تخریب و نوسازی دیگر همسایگان موافق می شود و دیگر آنها نتوانند نهایت بهره از فرصت مناسب بدست آمده را ببرند و در این حالت اهمیت نگهداری و استفاده بهینه از فضای موجود باعث می شود هر شخص بفکر بازسازی آپارتمان و خانه یا واحد شخصی خود شود .

علت بازسازی خانه های قدیمی چیست؟ وچرا مالکان آن را به یکباره تخریب و نوسازی نمی کنند؟

از دیگر عوامل بازسازی خانه بجای تخریب و نوسازی ساختمان اصول و قوانین شهرداری ها است که مهمترین آن عدم تامین پارکینگ ماشین با پهنه تعیین شده ملک و یا مساحت  فعلی ملک و موقعیت مکانی و محل قرارگیری آن و کاربری آن وعوامل دیگر و عدم تطابق با اصول شهرسازی مدرن است که در اینصورت توجیه اقتصادی اینگونه ساختمان ها معدل لازم برای هزینه کرد ساخت و ساز را ندارد و یکی دیگر از نکات کلیدی و مهم هزینه های بالای ساخت و ساز است که برای همه افراد امکان پذیر نیست.

تمامی عوامل فوق از دلایل روی آوردن به بازسازی ساختمان است.

و در چنین شرایطی بحث بازسازی ساختمان و بازسازی خانه های قدیمی است که پیشرو خواهد بود که امروزه بیشتر شنیده می شود.

بازسازی خانه و ساختمان را چگونه انجام دهیم؟

اطلاع از میزان هزینه بازسازی ساختمان جهت تامین مالی آن گزینه ای است که مطرح می شود و گزینه بعدی هم مدت زمان بازسازی ساختمان است .بعد از روشن شدن پاسخ سوالات بالا باید بدانیم کدام شرکت بازسازی ساختمان می تواند بهترین طراحی داخلی و کیفیت اجرا را با مناسب ترین قیمت برای ما به ارمغان بیاورد؟

تمامی اینها بخشی از سوالاتی هستند که در ذهن مشتری شکل می گیرد و قبل از پاسخ به آن  باید به نکات زیر توجه دقیق و کافی داشت همانطور که مطلع هستید دیگر بازسازی ساختمان مانند گذشته بصورت سنتی و بدون طراحی داخلی و دیزاین و رعایت اصول مهندسی و معماری صورت نمی گیرد.

چرا که تنوع و گستردگی متریال های لوکس ساختمانی و قیمت های آن و در نظر گرفتن هزینه های اجرای آن از یکسو و اهمیت مدیریت هزینه کردها در بازسازی اصولی ساختمان از سوی دیگر این اجازه را عملا به گروه حرفه ای بازسازی ساختمان نمی دهد.

بازسازی خانه را خودمان می توانیم انجام دهیم؟

پاسخ ناگفته روشن است : شاید بتوانید بازسازی خانه و منزل خود را شروع کنید و تا حدی جلو ببرید ولی مهم نتیجه پایانی و کیفیت خروجی کار است که آیا با توجه به هزینه های اجرایی و در نظر گرفتن قیمت مصالح ساختمانی که در پروسه بازسازی خانه صرف می شود موفق به خلق فضای ایده آل و با کیفیت اجرایی بالا که در ذهن شما بوده خواهید شد؟

سوال:

آیا می توانید تمامی تناسب و هماهنگی عناصر و هارمونی رنگها را در نظر بگیرید و با رعایت اصول و نکات بازسازی ساختمان و... آنرا بدرستی اجرا کنید؟

آیا تجربه و تخصص کافی در مدیریت و نظارت پروژه را دارید؟

آیا توان وحوصله سروکله زدن با کارگران ساختمانی مختلف و نحوه تعامل با آنها را دارید؟

 آیا شناخت کافی ازمصالح ساختمانی نوین و جایگزین موجود دربازار جهت کاهش زمان بازسازی ساختمان و کاهش هزینه های اجرایی را دارید؟  

وقتی سوالات فوق مطرح می شود نیاز به گروه تخصصی وحرفه ای بازسازی خانه و منزل بخوبی احساس و مطرح می شود.

 شرکت های بازسازی ساختمان می تواند تمام مشکلات و موانع را با تجربه و تخصص  حاصله خود به راحتی حل کند و در قبال آن هزینه ای دریافت کند.

ولی شاید هزینه نظارت بازسازی ساختمان در این قسمت ذهن شما را درگیر کند .

ولی فراموش نکنید کیفیت در اجرا حاصل تجربه و تخصص ماست و مدیریت هزینه کردها و خروجی و فاینال کار هزینه نظارت در اجرا یک شرکت بازسازی را پوشش می دهد و دیگر نباید نگران آن بود ضمن آنکه ساختمانی مهندسی ساز و منطبق با اصول مهندسی و معماری روز خواهید داشت که می توانید سالهای سال از داشتن فضای آن لذت ببرید.

در پایان میتوانید جهت مشاهده بخشی از پروژه های محوله در زمینه بازسازی خانه های قدیمی حتی کلنگی در تهران توسط گروه پارسه انجام شده و نمونه کارهای بازسازی خانه بصورت فیلم قبل از بازسازی و مقایسه آن با فیلم بعد بازسازی از قسمت فیلم پروژه ها دیدن بفرمایید.

TOP