بازسازی خانه

بازسازی خانه در تهران بخصوص  بازسازی خانه  های قدیمی بدلیل بالابودن  قیمت ساخت و ساز باید بصورت حرفه ای توسط شرکت معماری و شرکت های بازسازی خانه و ساختمان انجام شود.با توجه به رشد قیمت مسکن  و قیمت آپارتمان نوساز در تهران یکی از بهترین گزینه ها جهت رفع مشکلات زندگی در خانه  های فرسوده برای داشتن محیط امن و فضای دلپسند طراحی و بازسازی خانه  است.

بازسازی خانه حرفه و شغلی تخصصی است که اصولا باید توسط یکی از بهترین شرکت های بازسازی خانه بصورت حرفه ای انجام شود. به همین دلیل باید از متخصصین با تجربه که در زمینه بازسازی و طراحی خانه فعالیت دارند مشاوره بگیریم .شرکت های بازسازی ساختمان بهترین پیشنهادات را با توجه به موقعیت ساختمان و در نظر داشتن اصول معماری و ضعیت موجود از نظر استحکام بنا به کارفرما ارایه می‌کنند.قیمت بازسازی و هزینه بازسازی خانه در هر ساختمان به عوامل گوناگون بستگی دارد.بعنوان مثال اگر واحد آپارتمان در طبقه چهارم باشد با آپارتمانی که در طبقه همکف قراردارد بخاطر استفاده از نیروی کار بیشتر و انتقال مصالح ساختمانی و حمل نخاله ها به طبع فرق دارد.همچنین با در نظر گرفتن بودجه کارفرما پیشنهاد می ‌دهد چطور و بدون دردسر بتوانیم خانه خود را بازسازی و طراحی کنیم و چطور با بالاترین کیفیت بتوانیم قیمت بازسازی وهزینه بازسازی خانه خود را مدیریت کنیم

بازسازی-خانه
بازسازی خانه

ولی شاید بپرسید :

نیاز به بازسازی خانه چه زمانی مهم می‌ شود؟

گروه بازسازی ساختمان پارسه پاسخ این سوال را با دو دهه تجربه ارزشمند در زمینه بازسازی خانه های قدیمی در تهران اینطور بیان می کند:

دلایل بازسازی خانه چیست؟

همانطور که می‌دانید در سال‌های گذشته ساخت و ساز های بسیاری حتی با بالا رفتن هزینه ساخت در تهران صورت گرفته است.نیاز به مسکن مناسب و داشتن فضای مناسب و دلنشین جزو نیازهای اساسی هر انسان بشمار می آید.ازطرفی رشد قیمت خانه و عدم تمکن مالی افراد را برای خرید آپارتمان نوساز نیز شاهد هستیم.

از طرف دیگر خانه های فرسوده و کلنگی زیادی وجود دارد که هر کدام از آنها محل زندگی خانواده‌ها با شرایط متفاوت از نظر مالی , فرهنگی و اجتماعی است. و شاید حتی سن و نمای ساختمان به گونه ای باشد که فکر تخریب و نوسازی آن را در ذهن هر ساکنین آن ساختمان ایجاد کند.

ولی نکته مهم  اینست : که آیا شرایط مالی و زمانی برای تخریب و نوسازی ساختمان برای همه مالکین ساختمان‌قدیمی مهیا است؟
پاسخ نا گفته روشن است که فرصت های مناسبی که برای تخریب و نوسازی پیش می‌آید بعضی اوقات با مخالفت یک همسایه از دست می‌رود. وکار را به تعویق می‌اندازد و به همین دلیل اشخاص به فکر طراحی و بازسازی خانه و آپارتمان خود می‌افتند.

علت بازسازی خانه های قدیمی چیست؟ وچرا مالکان آن را به یکباره تخریب و نوسازی نمی کنند؟


البته علاوه بر مطالب ذکرشده فوق عوامل دیگری برای از دست رفتن فرصت تخریب و نوسازی در شهرهای بزرگ وجود دارد. توجه به اصول شهرسازی و رعایت قوانین شهرداری را نیز جهت داشتن شهری سالم و امن را نمی ‌توان نادیده گرفت.در زیر به چند نکته به اختصار اشاره می‌کنیم:
1-عدم تامین پارکینگ
2-کم بودن بر ساختمان و یا مساحت کم ملک

3-موقعیت مکانی ملک و کاربری آن

4-عدم تطابق عرصه موجود ملک با قوانین جدید شهرسازی

که در اینصورت توجیه اقتصادی اینگونه ساختمان ها معدل لازم برای هزینه کرد ساخت و ساز را ندارد و یکی دیگر از نکات کلیدی و مهم هزینه های بالای ساخت و ساز است که برای همه افراد امکان پذیر نیست.

و در چنین شرایطی بحث بازسازی ساختمان و بازسازی خانه های قدیمی مطرح می شود.

بازسازی خانه و ساختمان را چگونه انجام دهیم؟

اطلاع از هزینه بازسازی ساختمان به منظور تامین مالی آن گزینه ای است که مطرح می شود و گزینه بعدی مدت زمان بازسازی ساختمان است. پس از روشن شدن پاسخ سوالات فوق باید بدانیم کدام شرکت نوسازی ساختمان می تواند بهترین طراحی داخلی و کیفیت اجرا را ارائه دهد. مناسب ترین قیمت را برای ما بیاورید؟

همه اینها بخشی از سوالاتی است که در ذهن مشتری شکل می گیرد و قبل از پاسخ به آن باید به نکات زیر دقت و کافی توجه کرد. معماری صورت نمی گیرد.

زیرا تنوع و گستردگی مصالح ساختمانی لوکس و قیمت آنها بالاست

توجه به هزینه های اجرای آن از یک سو و اهمیت مدیریت هزینه در بازسازی اساسی ساختمان از سوی دیگر اجازه گروه حرفه ای بازسازی ساختمان را نمی دهد.

بازسازی خانه را خودمان می توانیم انجام دهیم؟

پاسخ ناگفته روشن است : شاید بتوانید بازسازی خانه و منزل خود را شروع کنید و تا حدی جلو ببرید ولی مهم نتیجه پایانی و کیفیت خروجی کار است .

آیا با توجه به قیمت مصالح موفق به خلق فضای ایده‌آل خواهید شد؟

سوال:

آیا می توانید با رعایت اصول و نکات بازسازی ساختمان و … تمام تناسبات و هارمونی عناصر و هارمونی رنگ ها را در نظر بگیرید و به درستی اجرا کنید؟

آیا تجربه و تخصص کافی در زمینه مدیریت و نظارت پروژه دارید؟

همچنین توانایی تعامل و برخورد با کارگران ساختمانی مختلف را دارید؟

یا شناخت کافی از مصالح ساختمانی جدید و جایگزین موجود در بازار برای کاهش زمان بازسازی ساختمان و کاهش هزینه های عملیاتی دارید؟

با طرح سوالات فوق نیاز به یک گروه تخصصی و حرفه ای برای بازسازی منزل به خوبی احساس و مطرح می شود.

 شرکت های بازسازی ساختمان می تواند تمام مشکلات و موانع را با تجربه و تخصص  حاصله خود به راحتی حل کند و در قبال آن هزینه ای دریافت کند.

ولی شاید هزینه نظارت بازسازی ساختمان در این قسمت ذهن شما را درگیر کند .

اما فراموش نکنید که کیفیت در اجرا حاصل تجربه و تخصص ماست و مدیریت هزینه کرد و خروجی و کار نهایی هزینه نظارت بر اجرای یک شرکت بازسازی را پوشش می دهد و دیگر نگران نباشید تیم بازسازی پارسه همراه شماست. شما می توانید سال ها از فضای آن لذت ببرید.

چرا باید خونه خودمون رو بازسازی کنیم؟

خانه نقش بسیار مهمی در زندگی انسان و شکل دادن به شخصیت هر فرد دارد. یک طراحی خوب خانه می تواند با پاسخگویی به نیازهای مختلف ما زندگی را برای ما شیرین و لذت بخش کند. اما با گذشت زمان، هر خانه ای توانایی خود را برای پاسخگویی به نیازهای جدید از دست می دهد که کیفیت خانه را پایین می آورد. بنابراین در این روزگار، بازسازی خانه انتخابی مناسب برای مدرن کردن خانه شماست، جایی که خاطرات شیرین و تلخ ما شکل می گیرد، امن ترین مکان برای حضور در کنار خانواده است.

بازسازی یعنی چه؟ آیا این بدان معناست که هر نوسازی یک بازسازی محسوب می شود؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم خیر. برخی از بازسازی ها به قدری کوچک هستند که به جای بازسازی خانه به آنها مرمت خانه می گویند.

از طرفی گاهی اوقات میزان بازسازی خیلی زیاد است. محدودیت معمول برای مرمت این است که چارچوب کلی سازه تغییر نمی کند. البته در هنگام بازسازی ساختمان می توان تعداد کمی از ستون ها را جابجا کرد اما ساختار کلی ساختمان ثابت می ماند.

در پایان برای مشاهده نمونه کارهای بازسازی خانه بصورت فیلم قبل از بازسازی و مقایسه آن با فیلم بعد بازسازی از قسمت فیلم پروژه ها دیدن بفرمایید